Çarşamba, Haziran 26, 2013

Kayısılı Swirl Cheesecake 
 

Şeklini Martha’da görüp vuruldum.Martha’da bar şeklinde yani küçük kareler şeklinde kesilmişti ben klasik şekilde pişirmeyi tercih ettim.Taban ve dolgu tarifim her zaman tam tutan devamlı uyguladığım arşivim de bulunan tarifler.Sadece ekleme olarak kayısı püresi hazırladım eğer elinizde kayısı reçeli varsa robotta çekerek püre haline getirebilirsiniz veya kayısı marmeladınız varsa ki tatlı yapımında en çok lazım olan malzemedir kendileri J marmeladınızı kullanabilirsiniz.Yani kısacası cheesecake’e ufak bir dokunuşla farklı bir görünüş elde ediyoruz.

 
 
 
 
Malzemeler;

Cheesecake tarifleri için aşağıdaki denenmiş ve lezzeti tam oturan,tıklanma rekoru kıran tariflerin linklerin üzerine tıklayabilirsiniz ;

 Kayısılı Kısım İçin;

·        1 Su Bardağı Taze Kayısı

·        Çeyrek Bardak Toz Şeker

·        2-3 Yemek Kaşığı Su

veya

·        1 Kase (150 Gr.) Kayısı Reçeli Veya Marmeladı

Hazırlanışı;

1.     Kayısıları doğrayıp şeker ve suyla birlikte robotta püre kıvamına gelene kadar çekin.

2.     Veya diğer yöntem;kayısı reçelinizi robota alın üzerine 2 yemek kaşığı su ekleyip çekin. Marmeladınız varsa üzerine 2 y.k su ilave edip karıştırın yeter.

3.     Cheesecake’nizin dolgu malzemesini tabana döktükten sonra kayısı pürenizden  çay kaşığı ile cheesecakenize aralıklı olarak damlalar damlatın ve kürdan yardımıyla üzerlerinden çizikler yaparak girdap gibi çizgiler oluşturun.

4.     Cheesecake nizi tarife göre pişirin.

5.     Afiyet Olsun..