Pazartesi, Şubat 20, 2012

Ispanaklı Makarna

ıspanaklı makarna (1)


Yine çok pratik,lezzetli ve ölçüleriyle istediğiniz gibi oynayabileceğiniz bir tarif var sırada :)) bu sıralar çok sık yaptığım bir yemek ''ıspanaklı makarna'',et yemeğimin yanına sebze yemeği yapmak istiyorum ama vaktim kısıtlı derseniz işte sebze ve karbonhidrat bir arada bir alternatif...Ayrıca sebze yemek istemeyen çocukları olanlara da bir seçenek.Ispanak püre yapılıp makarnaya harman edildiğinden tadı anlaşılmıyor bile ayrıca labnenin kattığı lezzetide çocuklar çok seviyor.Her çeşit makarna çeşidiyle yapılabilir ama ben en iyi sonucu burgu ve helezon çeşidiyle aldım çünkü yapılarından dolayı daha çok birbirine karışıyorlar..Her ne kadar ölçüleri kendime göre ayarlasam da tarifi Alternatif mutfak-çeşnici handan' a ait..tarif için çok teşekkürler..


malzemeler;
  • 1 Paket (500 gr.) Makarna
  • 1 Su Bardağı Haşlanıp Püre Yapılmış Ispanak
  • 125 gr.Labne Peyniri
  • 1-2 diş Sarımsak -isteğe bağlı-
  • Sıvıyağ,tuz
yapılışı;
  1. Makarnayı paketindeki talimatlara göre hazırlayın.
  2. 300-350 gr Ispanağı temizleyip çok az suda haşlayın ve blendırdan geçirin elimizde 1 su bardağı püre ıspanak olmalı:))
  3. Süzüp ılınan makarnayı püre haline getirdiğimiz ıspanakla buluşturup karıştıralım ve en son rende sarımsak tuz ve labneyi de ilave edip harmanlayalım.
  4. Ilık servis edebiliriz..
  5. Afiyet olsun :))