Pazartesi, Ekim 18, 2010

Pazar Kahvaltısı

pazar kahvaltı menüsü (9)Rahatsızlanmadan önce hazırladığım son masamdı kendileri :) çok güzel bir nisan ayının pazar sabahı ,çok güzel insanları ağırladım bu sofrada..
Şimdiler de yine masalar hazırlamaya,misafir ağırlamaya başladım yeni yeni  ama  mühim olan zaten samimiyet güler yüzdür, süs-püs sonra gelir diyerek, bu kadar özenemeden maalesef.
Zaten önemli olan çatal-bıçak,servis takımları değil de ev sahibinin güler yüz ve samimiyetiyle,sevgiyle hazırlanmış ikramları değil midir?


Ev sahibi ne kadar sofrayı özenerek hazırlamaya zevk alsa da tatlı bir mutlulukla beraber, epey bir yorgunlukta olmuyor değil..böyle olunca da gelecek olanlar sık sık gelmeye ev sahibine zahmet verdiklerini düşündüklerinden çekiniyorlar.Bu, bende de oluyor,bende gitmeye çekiniyorum.


Bu yüzden artık sık sık görüştüğüm yakınlarıma süslü sofraların yanısıra samimi sofralar da hazırlıyorum,samimi sofralar derken, bu hiç özenmiyorum demek değil sadece ikramda ve serviste abartmıyorum demek...sizlere de tavsiye ederim hem koşuştururken yorulmuyorsunuz hem eşinize-çocuklarınıza zaman ayırıyorsunuz hem de misafirlerinize...


pazar kahvaltı menüsü (15)


Masadaki çoğu kahvaltılık ev yapımıydı.Mesela resimde görünenler; ev yapımı ajvar, portakal reçeli,mürdüm eriği reçeli....portakal ve mürdüm eriği reçelinin tarifini ekleyeceğim...

peynir çeşitleri..
bal soslu tereyağ...
domates-salatalık..pazar kahvaltı menüsü (13)


diğer ikramlar;tarifi olmayanları ekleyeceğim...pazar kahvaltı menüsü (11)

Şefika annemden akıtma


pazar kahvaltı menüsü (12)

Galeta unlu poğaçapazar kahvaltı menüsü (3)

Mini Pizzalarpazar kahvaltı menüsü (20)

Damalı Pasta