Çarşamba, Nisan 14, 2010

Meyveli Yoğurtlu Pasta

Bahar ve Yaz aylarına uygun bir tatlı .. Süzme yoğurdu çok sevdiğimden  tatlıya bayıldım:) hem pratik hem lezzetli daha ne olsun ....tarif Jöleli lezzetler etkinliğinin sahibesi Sevgili Narince'ye gitsin....kolaylıklar diliyorum...


Malzemeler;


• 2 su bardağı süzme yoğurt

• 2 paket vişneli jöle

• 1 kase -vişne isteğe göre meyve çilek,muz,kivi olabilir.

• 1,5 paket bisküvi

Yapılışı;

1. Jöleyi pakette yazan yapılışına göre pişirin.Jölenizi 3’e bölün.

2. Vişneleri derin bir kaseye yerleştirin üzerine hazırladığınız jölenin 3’te birini dökün ve donması için buzdolabına kaldırın.

3. Süzme yoğurdu jölenin diğer 2. kısmını karıştırın ve donan buzdolabındaki jölenin üzerine yayın.Tekrar buzdolabına koyun donmasını bekleyin.

4. Bisküvileri ufak ufak kırıp kalan jöleyle karıştırın ve donmuş olan,yoğurtlu karışımın üzerine yayın tekrar dolaba koyun donsun.
&;


Sevgili Beyazsepetim'in başlatmış olduğu çok güzel bir yarışma var;Eskileri yenileyelim,artıkları değerlendirelim..bence çok hoş çok güzel bir yarışma..artıkları bahçedeki geri dönüşüm kutumuza atan ben son bi kaç gündür atmayıp kara kara düşünüyorum,acaba ne yapsam diye :) ben eli bu tür şeylere yatkın herkesi bu güzel faydalı yarışmaya katılmaya davet ediyorum:) hadi hünerlerinizi gösterin:) hem eskiler,artıklar değerlensin hem de bunun sonucunda çok güzel bir hediye kazanacaklar...hadi bakalım neler gelicek:) Ayrıntılar için buyrun Beyazsepetime.....